Prosijte brašno u zdjelu, u sredini napravite rupu i ubacite germu u komadićima, malo šećera pospite preko germe. Prelijte gremu toplim mlijekom i pustite da se otopi.
Ostali šećer, sol, vodu, žumanjak i jaje rasporedite po rubu brašna. Sve sastojke umijesite, s nastavkom za tijesto iz sredine prema van, u glatko tijesto .
Tijesto ostavite na toplom dok se volumen ne udvostruči, oko 30-40 minuta. Za to vrijeme isjeckajte slaninu na sitne kockice, kao i rajčicu i dodajte origano. Po želji možete dodati i nasjeckanih maslina ili fetta sira, varijacija je bezbroj, odaberite neku ili napravite od onoga što trenutno imate u hladnjaku!
Tijesto razvaljajte na veliki kvadrat, na polovici razmažite omekšali margarin, preklopite, i na toj polovici namažite margarin i opet preklopite ( kao za salenjake ili croissant ). Ostavite na hladno oko 15 min, opet razvaljajte, sada preklopite lijevu i desnu trećinu preko sredine, pa odozgo prema dolje preklopite na pola, stavite u najlon i na hladno opet 15 min i ponovite još jednom. Zatim razvaljajte na malo manji kvadrat, pospite na polovici pripremljenu smjesu i preklopite. Pritisnite malo rubove pa razvaljajte pažljivo u krug, pritišćite oklagijom kutove da tijesto širite na ravnome dijelu. Premjestite na lim, namazan masnoćom ili s papirom ga obložite. Zarežite tijesto oko 5 cm od sredine prema rubu i tako u krug. Na rubovima će trake biti šire, ali ne smeta. Sad svaku uvrnite kao vijak i malo pritisnite na kraju. Premažite umućenim žumanjkom i sredinu pospite sezamon, makom ili sl. Ostavite oko 20 min da naraste. Pecite oko 1 h na 175°c u već zagrijanoj parnoj pećnici ( možete na dno pećnice u odgovarajućoj posudi staviti 2 dl vode da pravi paru ). Poslužite topli kruh uz vrhnje, nareske ili sl.