Operite i očistite papriku, nasjecite na kockice. Luk i češnjak očistite i sitno nasjeckajte. Zagrijte ulje u manjem loncu, pa pržite luk da postane staklast. Čili očistite od sjemenki i žilica i sitno nasjeckajte. Dodajte paprike i čili u luk i dinstajte desetak minuta da omekša paprika.Dodajte koncentrat rajčice, malo šećera i posolite po potrebi. Ako ste krupno sjeckali papriku, usitnite sa štapnim mikserom ali ne u kašu, već da je kremasto, ali da se osjete komadići paprike.